Простий векторний текст

Простий векторний текст
Робота з текстом
11.05.2015, 22:07
4385
0
Цей нескладний урок inkscape призначений для освоєння основних навичок роботи з текстом. У цьому уроці ви навчитеся створювати ось такий напис, навчитеся рухати і повертати букви в тексті у inkscape.
inktext-08


Отже, почнемо.

1. Візьміть інструмент текст і напишіть якийсь напис. Ми використовували в цьому уроці шрифт Olijo.
inktext-01


2. Тепер зробимо букви веселішими. Давайте зробимо їх нахиленими в різні боки на різній висоті. Поставте курсор між літерами тексту. Спробуйте, утримуючи клавішу Alt, натиснути на клавіатурі стрілочки в сторони. Букви розсуваються. А якщо утримувати на клавіатурі комбінацію клавіш Alt + Shift, то розсуватися букви будуть у десять разів швидше.

Ви, напевно, вже здогадалися, що якщо поставити курсор між літерами тексту, утримуючи клавішу Alt, натискати на клавіатурі стрілочки верх і вниз, то буква тексту буде підніматися або опускатися.

Ну і фінал. Комбінація клавіш Alt +[ і Alt +] повертає букву тесту. Природно клавіша Shift разом з Alt прискорює і цей процес теж.

Доведеться, звичайно, попрацювати таким способом з кожною буквою, але як показує практика, це не втомлює, а навіть весело.
inktext-02


3. Виділіть текст інструментом виділення. Відкрийте віконце Заповлення та штрих. Зробити це можна за однойменним пунктом у головному меню "Об'єкт" або по комбінації клавіш Shift + Ctrl + F.

Встановіть колір заливки суцільний колір білий і колір обведення жовтий # ffdb00. У inkscape, як в web, до номера кольору в кінці додається "FF" (ці два розряди відповідають за прозорість (альфа-канал): FF - не прозорі, 00 - абсолютно прозорий), тому на скріншоті нижче цей колір має номер ffdb00ff. До речі, товщину обведення можна налаштувати на закладці "Стиль обведення".
inktext-03

inktext-04


4. Тепер найефектніший який момент. Виділіть текст інструментом виділення. Зайдіть в головне меню "Контур" і виберіть пункт "Зв'язуване Втягування" або натисніть Ctrl + Alt + J. Тепер ви повинні побачити ось такий ромб вгорі контуру, як на малюнку нижче.
inktext-05


При цьому автоматично активується інструмент управління вузлами. Натисніть їм на вищевказаний ромб і потягніть трохи вгору. Ось що повинно вийти.
inktext-06


Що сталося? Вищевказаною дією ми створили копію тексту, яка прив'язана контуром до початкового тексту. Виділіть тепер інструментом виділення великий текст. Встановіть колір заливки суцільний # a2d481 (a2d481ff) і колір обведення суцільний # 599f2c (599f2cff).
inktext-07


5. Для більшої реалістичності можна застосувати до обох наших об'єктів (великий зелений і малий жовтий контури) ефект тіні. Він доступний в меню "Фільтри" — "Тіні і відблиски" — "Відкидати тінь".
inktext-08


Автор: інтернет Переклад: svit4u
Ctrl
Enter
Помітили помЫлку
Виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі (0)
Топ із цієї категоріі
Як обробляти осінні фотографії Як обробляти осінні фотографії
Сьогодні я покажу як можна обробляти осінні фотографії.
22.10.2017, 19:11
1949
0
Перефарбовуємо літо в осінь в Photoshop Перефарбовуємо літо в осінь в Photoshop
Друзі, цього разу я збираюся показати вам простий трюк, як зробити зелене листя червоним, як восени, в Photoshop.
22.03.2022, 12:36
406
0

Стара форма входу